Dekanın Mesajı

Sevgili öğrencilerim,

Zorlu bir Eğitim-Öğretim ve sınav sürecinin ardından yoruldunuz, ama bu sürecin sonucunda güzel ülkemizin cennet köşelerinden biri olan Muğla’nın, genç, dinamik ve nitelikli Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesinde okumaya hak kazandınız.  İnanıyorum ki, artık sizler, birer Eğitim Fakültesi öğrencisi ve geleceğin öğretmen adayı olmanın tatlı mutluluğunu ve gururunu yaşamaktasınız.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi, öğrencileri, öğretim elemanları ve diğer bütün çalışanları ile birlikte 2001- 2002 Eğitim-Öğretim Yılından beri bilim, sanat, spor alanlarında üstün başarılara imza atmakta ve elde ettiği başarıları,  eğitim-öğretim hayatına yansıtarak, öğrencilerinin en üst seviyede nitelikli olarak yetişmelerini sağlamaktadır. Yarınlarımızın sürdürücüsü ve yaşatıcısı olan siz sevgili gençleri; samimi, güçlü ve paylaşımcı bir iletişim anlayışına sahip bireylerin oluşturduğu Fakültemizde görmekten bütün çalışanlar olarak büyük bir mutluluk duymaktayız.

Fakültemiz, 160 akademik 20 idari personeli ile faal 11 anabilim dalında 3135 öğrenciye yüksek kalitede,  çağın gereklerini karşılayan ve öğrencilerini ileriye götüren bir eğitim-öğretim imkânı sağlamaktadır. Kendini sürekli yenileyen Fakültemiz, eski adıyla Erasmus yeni adıyla LLL(Life Long Learning) uluslararası değişim programı kapsamında öğrencilerine Almanya, Hollanda, Polonya, İsveç gibi çok sayıda Avrupa Ülkesinde eğitim-öğretim görme fırsatı sunmakta ve ayrıca Farabi Değişim Programı (Türkiye’deki Yükseköğretim Kurumları Arasında Öğrenci ve Öğretim Elemanı Değişimi Programı) ile Ülkemizin çeşitli Üniversitelerinde 1 ve/veya 2 yarıyıl süresince eğitim-öğretim görme imkânı vermektedir.

Fakültemizin akademik kadrosu, ülkemizin ve dünyanın önde gelen üniversitelerinde yetişmiş, alanında uzman, engin görüşlü, değişime ve gelişime açık öğretim elemanlarından oluşmaktadır. Öğretim elemanlarımız ve diğer bütün çalışanlarımız, siz değerli öğrencilerimize, gerçekleştireceğiniz bütün sanat, spor, bilim ve kültür etkinliklerinde büyük bir memnuniyetle destek olacak, özgür ve huzurlu ortamlar sağlayacaklardır.

Sevgili öğrencilerim, ülkemizin geleceğini yaşatacak olan sizlersiniz. Yarınlarda başarıyı yakalamak, huzur ve güven ortamı oluşturmak, eğitim-öğretim hayatınız boyunca alacağınız nitelikli eğitime bağlıdır. Bizler, birlikte oluşturacağımız iletişim ve huzur ortamında, sizleri en iyi şekilde yetiştirmek; bilgili, becerili ve yetkin kılmak azmi ve kararlılığı içindeyiz. Bütün bu duygular içinde, siz değerli öğrencilerime tekrar hoş geldiniz diyor ve Fakültemizdeki eğitim-öğretim hayatınızın sağlıklı, başarılı, huzurlu ve mutlu geçmesini diliyorum.

 

Prof.Dr.Mustafa Volkan COŞKUN

                                                                                                                       Dekan

Personel
EF Dergi

Dergi Ana Sayfa Görseli

Belgeler
Bağlantılar
İletişim

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi  
Eğitim Fakültesi
  (T Blok) 
48000 Kötekli / MUĞLA

Özel Kalem Tel     : +90 (252) 211 1761
Formasyon Tel     : +90 (252) 211 1772
Faks   : +90 (252) 211 1762

Yukarı Çık